Starši ali zakoniti zastopniki otroka, ki želijo otroka vpisati v vrtec,  izpolnijo obrazec Vloga za sprejem otroka v vrtec in jo oddajo v pisarno pri pomočnici ravnatelja za vrtec.

V primeru, da se za sprejem v vrtec prijavi več otrok, kot je v vrtcu prostih mest, odloča o njihovem sprejemu komisija za sprejem otrok na podlagi kriterijev Pravilnika o sprejemu otrok v vrtec pri osnovni šoli Renče.

Starostni pogoj za sprejem otroka v vrtec je starost otroka 1 leto oziroma dopolnjenih najmanj 11 mesecev, če starši ne uveljavljajo več pravice do starševskega dopusta v obliki polne odsotnosti z dela.

Vrtec starše pisno obvesti o sprejemu otroka v vrtec.

Pred vključitvijo v vrtec mora otrok opraviti pregled pri zdravniku – pediatru. Potrdilo pediatra o zdravstvenem stanju otroka je obvezen dokument za sprejem otroka v vrtec. Potrdilo se izda na predpisanem obrazcu, ki ga izda izbrani pediater, ki izvaja zdravstveno dejavnost na območju Republike Slovenije.

Pravilnik o sprejemu otrok v vrtec pri OŠ Renče (Uradni list RS, št. 7/07 in 1/09)

VLOGA za VPIS (klik)