Učenci prvih razredov spoznavamo zanimivosti domačega kraja nekoč in danes. Potem, ko smo si ogledali spomenik renškim zidarjem, ki stoji v bližini naše šole, smo se odločili, da obiščemo še muzej zidarstva – K’ntu’n ri’enških zidarjev v Renčah v Žigonih. Muzej je postavil gospod Janko Martinuč, ki je s svojo strastjo do ohranjanja kulturne dediščine ustvaril edinstveno in nepozabno izkušnjo za obiskovalce vseh starosti. Ko smo prispeli, nas je že na vhodu pozdravil prijazen nasmeh gospoda Janka in njegove žene Irene. Gospod Martinuč nas je vodil skozi muzej in s preprostim nastopom navdušil otroke, ki so z zanimanjem poslušali in si ogledovali razstavljene predmete. Z nami je delil zgodbe o zidarjih in njihovem pomembnem delu pri oblikovanju krajev, v katerih živimo danes. Polni vtisov smo se vrnili nazaj v šolo.