V začetku meseca aprila so se predšolski otroci vrtca renče in Bukovica udeležili štiridnevnega plavalnega tečaja na bazenu v Ajdovščini.

Otroke so na tečaju spremljali strokovni delavci vrtca, osnovnih elementov plavanja pa so jih učili vaditelji plavanja.

Na tečaju so otroci pridobivali osnovne plavalne veščine (prilagajanje na vodo in učenje osnovnih tehnik plavanja). Otroci so se glede na njihovo predznanje učili potopiti, gledati pod vodo, izdihovati v vodo, drseti in ležati na vodi ter seveda plavati.

Samo doživetje je bila že vožnja z avtobusom do Ajdovščine in nazaj. Otroci so na tečaju nadgradili svoje znanje, za kar so prejeli nalepke morskih konjičkov in priznanja za udeležbo na tečaju plavanja.

Zapisala vzgojiteljica Irena Jerovšek