V vrtcu je otroke obiskal predsednik šahovskega kluba Gorica Matjaž Lovišček, ki je otrokom predstavil šah, figure in šahovnico… Otroci so spoznali, kako se figure imenujejo in kako se premikajo po šahovnici.  Otroci so napeto poslušali in pripovedovali svoje izkušnje o šahu. Še posebej so otroke navdušile velike šahovske figure. Otroci so se tudi sami preizkusili v igranju šaha.

V šolski jedilnici so se med glavnim odmorom v igranju šaha preizkusili tudi učenci, otroci pa so njihove dvoboje napeto opazovali. Šah je nekatere otroke tako navdušil, da so ga igrali več dni. Figure in šahovnico so otroci tudi narisali, njihovi izdelki pa so bili razstavljeni v Novi Gorici na šahovskem turnirju Hit Open 2024.

Zapisala Irena Jerovšek