Sreda, 18. 5. 2022, je bil za otroke skupine Čebele prav poseben dan, saj so k nam na obisk prišle babice in dedki. Že vabila, ki so jih otroci odnesli domov so bila unikatna,  saj je vsak otrok narisal babico in dedka takega kot ga vidi in pozna. Nastale so čudovite, otroško smešne ilustracije za katere verjameva, da zasedajo vidno mesto v njuni hiši.

Druženje je potekalo v prijetnem, sproščenem, veselem vzdušju. Povezanost otrok z babicami in dedki je vedno posebno, čustveno in tudi letos ni bilo nič drugače.

Otroci so se predstavili s štirimi točkami. Zapeli so pesmi Dnevi v tednu, Prijateljsko ter deklamirali deklamaciji Panj in Nono in nonica.

Druženje s pogostitvijo smo nadaljevali na atriju, kjer smo ob prijetnem klepetu zaključili dan, ki nam bo zagotovo vsem še dolgo ostal v lepem spominu.

SREČANJE Z BABICAMI IN DEDKI

KER SEM S PRIMORSKE DOMA,

STA MOJA DEDEK IN BABICA NONO IN NONICA.

KO NONA K NAM PRISPE,

SE RAZVAJANJE ZAČNE.

IGRAMO, POJEMO IN PLEŠEMO,

SKUPAJ KAJ DOBREGA SPEČEMO.

NONO JE VELIK IN MOČAN,

PO DOBREM KOSILU JE VEDNO ZASPAN.

NONA NEŠTETO ROŽIC VZGAJA,

NJENO HIŠO CVETLIČNI VRT OBDAJA.

KO JIH ZALIVA, JIM GOVORI,

ZATO VSAKA HITRO VZCVETI.

NONA PRAVI, DA NONO SLABŠE SLIŠI,

KER GA NIČ NE MOTI, KO KRIČIM PO HIŠI.

NONO PA NA GLAS POVE,

DA SREČEN JE,

KO Z ŽENO PIJETA KAFE.

RES BI SI ŽELEL,

DA BI VAJU ZA VEDNO OB SEBI IMEL.

NAJ BO NOČ ALI DAN,

ZAME STA NAJBOLJŠE KAR IMAM.

Avtorici besedila Mojca Črnologar Merljak in Mojca Pisk