V vrtcu Renče smo praznovali Teden kulture od 7. do 11. februarja 2022. Vsaka skupina si je kulturo pričarala v svoji igralnici na svoj način. Teden je bil malo krajši, saj je bila večina otrok v ponedeljek doma. Dan zatem pa je vsa Slovenija praznovala dan, ki je posvečen Francetu Prešernu in slovenski kulturi. V sredo smo začeli praznovati tudi v vrtcu. Otroci so odšli na sprehod in opazovali po Renčah razobešene slovenske zastave. Ob vrnitvi so prisluhnili tudi slovenski himni Zdravljica in zapeli nekaj pesmi, ki so se jih letos naučili. Naslednji dan so otroci likovno ustvarjali, in sicer so izdelovali  slovenske zastave in risali portret Prešerna. Za zaključek tedna pa je sledila v vsaki skupini drugačna predstava, ki so jo izvedle vzgojiteljice same v matični skupini. Teden se je zelo hitro končal. Skupaj se že veselimo naslednjega praznovanja.

Sandra Ambrožič