»Zajtrk z medom- super dan!« je slogan letošnjega že desetega tradicionalnega slovenskega zajtrka. Vsako leto si v vrtcu tretji teden v novembru rezerviramo za skupne dejavnosti, povezane s temo tradicionalnega slovenskega zajtrka, zdravja, medu, čebel …

Tudi letos nismo pozabili na to temo in z otroki, ki so bili v času zaprtja vrtcev prisotni, iskali odgovore, od kod dobimo hrano, zakaj jemo, kaj je zdravo … Ogledali smo si poučni posnetek ter ustvarjali na temo slovenskega zdravega zajtrka. V petek, 20. 11. 2020, smo si na dan tradicionalnega slovenskega zajtrka lepo okrasili mize ter se posladkali s slovenskimi dobrotami ob zvokih slovenske pesmi Čebelar.

Otroci so med pogovorom povedali:

Kako nastane med?

»Čebelice nabirajo in pole gre med v trgovino. Pole pa k gre v trgovino proda drugim«.

»Čebele nabirajo od rožice in pol odletijo v čebelnjak in pol se naredi med«.

Zakaj jemo zajtrk?

»Da lahko zrastemo, da gremo v šolo in se kej naučimo in nrdimo tudi izpit za avto«.

» Da bomo veliki in da se naučimo pisat številke«.

Kaj je to tradicionalni slovenski zajtrk?

»Med in maslo in jabolko. Ješ kej zdravega, da nisi bolan«.

»Da Slovenija je zajtrk«.

Zapisala: Sara Marušič