Z igro do prvih turističnih korakov je turistični projekt, v okviru katerega najmlajši v vrtcih odkrivajo znamenitosti kraja. Otroci iz skupine Mavrice in Oblački preko celega leta odkrivajo in spoznavajo naravne in kulturne znamenitosti Renč.

Da bi pobližje spoznali opekarstvo, ki je značilno za Renče, smo se 8. marca 2019 peš odpravili v Goriške opekarne. Deležni smo bili zelo prijaznega sprejema in podrobnega ogleda tovarne.

V dveh manjših skupinah smo se sprehodili po proizvodnji, kjer smo si ogledali proizvodnjo opečne kritine in zidnih elementov. Nad velikimi kupi zemlje, tekočim trakom ter velikanskimi stroji so bili otroci navdušeni.

Vsem zaposlenim v Goriških opekarnah se zahvaljujemo, da so nam omogočili ogled.

Zapisala: vzgojiteljica Mateja Komac