Praznično vzdušje v decembru smo si v vrtcu Renče popestrili z večernim sprehodom z »lučkami«, na katerega smo se otroci, starši in strokovne delavke odpravili v petek, 20.12.2018. Dobili smo se pred vrtcem Renče, kjer so otroci prevzeli lučke, ki smo jih predhodno izdelali v vrtcu. Od tu se je pot nadaljevala proti Trgu, mimo reke Vipave, čez parkirišče trgovine Mercator, do smreke pred cerkvijo. Vsi skupaj smo zapeli nekaj novoletnih pesmi ter se posladkali s piškoti, ki smo jih ta dan spekli v vrtcu. Otroke so navdušili trije lampiončki, ki jih je ravnatelj, g. Bogomir Furlan, spustil v zrak. Z navdušenjem so opazovali lučke, ki so se dvigovale v zrak. Skupaj smo preživeli čudovito urico v prazničnem času.

Zapisala: Nina Furlan