V tednu, ki se je končal s kulturnim praznikom, Prešernovim dnevom, smo v vrtcu Bukovica namenili še več pozornosti kulturi kot običajno. V dopoldanskem času so se tako odvijale različne dejavnosti.

V ponedeljek nam je flavtistka, gospa Suzana Furlan Mitev, predstavila instrument flavto. Zaigrala je nekaj otroških pesmi, ob katerih smo lahko peli, zraven pa igrali na male instrumente.

V torek nas je obiskalo gledališče Teater za vse. Otroci so si lahko ogledali lutkovno predstavo Kraljestvo povodnega moža.

Strokovne delavke vrtca smo otrokom v sredo zaigrale lutkovno predstavo Razvajeni vrabček. Po predstavi so se lahko otroci preizkusili v vlogi igralcev, saj so sami prijeli za lutke.

V četrtek nas je obiskala Špelina stara mama, gospa Julijana Gorjan, ki nas je s knjigo popeljala v pravljični svet.

Na te načine smo otrokom z različnimi umetniškimi oblikami približali svet kulture, umetnosti in domišljije.

Zapisala vzgojiteljica Mojca Črnologar Merljak