Tema letošnjega Tedna otroka, ki je potekal od 1. do 7. oktobra, je bila »prosti čas«. Strokovne delavke smo želele otokom pričarati  teden s prav posebnimi dejavnostmi ter prosto igro. Poudarek smo namenili skupnemu druženju, vse od najmlajših pa do najstarejših skupin. Vsak dan smo se po malici dobili v eni igralnici, kjer smo dobili navodila in napotke kako bo dan potekal. Vsak dan je bila na sporedu druga skupna dejavnost. Ogledali smo si gledališko predstavo, se prelevili v mlade glasbenike in športnike, na bližnjem travniku smo pripravili sadni piknik, igrali na glasbila, ki smo jih izdelali sami, iskali skriti zaklad,… Po končanem druženju je spontana igra potekala vse do kosila. Teden je bil zelo lep, čaroben in razigran.

Napisala: Sara Marušič

Foto: Arhiv vrtca Renče