Teden otroka je letos potekal pod sloganom »Svet, v katerem želim živeti.«

Strokovni delavci vrtca smo v tem tednu poskušali otrokom približati tiste vsebine in vrednote za katere menimo, da bodo ohranjale naš svet boljši in tak v katerem bomo vsi skupaj želeli živeti.

V ponedeljek so nam otroci skupine Oblački pripravili pevsko-plesni nastop. Vsi skupaj smo zarajali ob zvokih sintesajzerja.
V torek smo se družili ker se radi imamo in se skupaj igramo v malo drugačnih skupinah – »pomešanih« skupinah. Po vrtcu pa so se odvijale delavnice na temo gozd.

V sredo smo očistili naše igrišče in atrij. Prav vsak je prispeval… Na urejenem igrišču smo si privoščili sadni piknik.

Četrtek je bil namenjen zdravi prehrani. Otroci v vrtcu so pripravili zdrave sadne malice: sadno kupo, smoothie, limonado, sadno kašico. Na igrišču smo postavili stojnico, kjer smo vsi lahko poskusili pripravljene dobrote.

V petek smo se odpravili v gozd… Opazovali smo rastline, poslušali ptice… Telovadili smo kar tam  –  v gozdu… posnemali smo gibanje živali, zaplesali in zapeli.

Teden otroka smo si v našem vrtcu podaljšali in si ga v ponedeljek popestrili s predstavo »Glasba sveta«.

Ves teden je potekala tudi akcija zbiranja starega papirja. V Vrtcu Renče smo zbrali 500 kg.

Irena Jerovšek