Prireditev Vrtca pri OŠ Renče (Vrtec Renče in Vrtec Bukovica) z naslovom »Poj z menoj prijatelj moj«, ki je potekala v četrtek, 31. marca 2016, v kulturni dvorani v Renčah, je kot češnja na vrhu torte zaokrožila razmišljanje in ustvarjanje otrok na temo »Prijateljstvo«.

Celo šolsko leto so otroci iskali odgovore na mnoga vprašanja o prijateljstvu: kaj pravzaprav je prijateljstvo, kdo je prijatelj, kako skrbimo za prijatelja, kako pokažemo, da smo prijatelji, kako s prijatelji ravnamo, s čim jih razveselimo, so tudi živali naši prijatelji. Nešteto je bilo tudi priložnosti, da si prijateljstvo izkažejo v skupini in med posamezniki.

Na prireditvi so se s prepevanjem in deklamacijaminajprej predstavili otroci posameznih skupin: Metulji, Sončki, Zvezdice, Mavrice, Oblački in Čebele,nato pa še združene skupine mlajših in starejših otrok, vsaka na svojevrsten način, z različnimi rekviziti, mlajši otroci z dodatki plesnih gibov, starejši s plesom. Otroci najstarejših skupin vrtca, ki celo leto prepevajo na glasbenih uricah v vrtcu, so združeni v otroškem pevskem zboru pod mentorstvom učiteljice Nataše Domazet  zapeli še nekaj pesmi o prijateljstvu.

Oder se je bleščal v izvirni in navihani dekoraciji pisanih klobukov, majhnih in velikih,  plod dela strokovnih delavk vrtca.

Celotno prireditev so s spremljavo na glasbene instrumente obogatili Matevž Furlan(kitara), Nejc Vrtovec (harmonika), učenca OŠ Renče Aleksij Drnovšček (bas kitara) in Jakob Drusany (tolkala) ter vzgojiteljica Nika Kodrič (klaviatura).

Program je povezovala vzgojiteljica Tanja Rejc. Z vzgojiteljico Niko Kodrič sta prireditev pričeli in jo skupaj z otroki zaključili s pesmijo Poj z menoj. Zdelo se je, da sta se s čutno interpretacijo in ob prepevanju refrena vseh nastopajočih, dotaknili src marsikaterega obiskovalca v dvorani.

Nika Kodrič

Renče, 1.4.2016